SPRAWOZDANIE Z POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W KŁOBUCKU Z INDYWIDUALNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
OSTROWY N/OKSZĄ 24.05.2013r.
         Tradycyjnie Zawodami wieńczącymi całoroczne zmagania szkół o miano najbardziej usportowionej szkoły Powiatu Kłobuckiego są Mistrzostwa w Indywidualnych i Drużynowych Bigach Przełajowych które od kilku lat odbywają się na malowniczych trasach wokół Zalewu w Ostrowach nad Okszą. Dzięki zaangażowaniu władz Gminy Miedźno, która jest fundatorem pucharów dla najlepszych szkół i medali dla uczestników Mistrzostw  i Zespołu Szkół w Ostrowach nad Okszą, który przejął rolę gospodarza Mistrzostw zawody przebiegają w sposób bardzo sprawny.
Walka o Powiatowe Mistrzostwo w Klasyfikacji Generalnej Szkół toczyła się do ostatnich zawodów, wszystkie szkoły przyjechały z zamiarem poprawienia swojego dorobku punktowego i pozycji w rankingu, dlatego nikogo nie powinna dziwić liczba 236 zawodniczek i zawodników rywalizujących na trasach biegowych.

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkół podstawowych  

1.Weronika Kierat - SP 2 Krzepice
2.Martyna Tekieli-    SP Przystajń
3.Julia Pyrak-           Krzepice 2
4.Justyna Wypych-   Krzepice 2
5.Martyna Stupała-   Iwanowice Duże
6.Sara Latusek-        Przystajń

Klasyfikacja indywidualna chłopcy szkoły podstawowe

1.Mateusz Janik- SP Węglowice
2.Michał Leśniak- Przystajń
3.Jakub Tekieli- Starokrzepice
4.Piotr Kopyt- Popów
5.Przemysław Kiela- Iwanowice Duże
6.Karol Pełka- Ostrowy n/Okszą  

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkół gimnazjalnych

1.Aleksandra Koszczyk- Opatów
2.Patrycja Mazurkiewicz-Opatów
3.Daria Murlak- Miedźno
4.Weronika Kordiaka- Panki
5.Wiktoria Sołowiej- Miedźno
6.Klementyna Małek- Przystajń

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkół gimnazjalnych

1.Miłosz Szczepański- Węglowice
2.Damian Mikołowski- Miedźno
3.Michał Hutny- Ostrowy
4.Bartosz Luto- Opatów
5.Patryk Świeboda- Zawady
6.Łukasz Drynda- Węglowice


Klasyfikacja drużynowa dziewcząt szkół podstawowych

1. Krzepice94 pkt
2. Przystajń74 pkt
3. Iwanowice Duże57
4. Starokrzepice46
5. Kłobuck 145
6. Popów32
7. Parzymiechy31
8. Kamyk31
9. Wręczyca23
10. Kłobuck 222
11. Ostrowy20
12. Lipie12
13. Zwierzyniec 17
14- 16. Bieżeń 3
Łobodno
Mokra

Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół podstawowych

1.Węglowice73
2.Popów72
3.Iwanowice Duże 61
4.Ostrowy n/Okszą58
5.Starokrzepice56
6.Przystajń41
7.Bieżeń37
8.Kłobuck 127
9.Lipie24
10.Kamyk22
11.Parzymiechy18
12.Łobodno14
13.Wręczyca12
14.Mokra6
15-16. Kłobuck 24
Zwierzyniec

Klasyfikacja  drużynowa dziewcząt szkół gimnazjalnych

1. Opatów89 pkt
2.Miedźno83 pkt
3.Starokrzepice63
4.Kłobuck52
5.Przystajń34
6.Zawady34
7.Panki33
8.Parzymiechy28
9.Lipie26
10.Węglowice15
11.Kamyk13
12.Wręczyca11
13.Ostrowy5
14.Łobodno5

Klasyfikacja drużynowa chłopców szkół gimnazjalnych

1.Opatów72 pkt
2.Zawady72 pkt
3.Starokrzepice71
4.Miedźno59
5.Węglowice54
6.Panki48
7.Przystajń47
8.Ostrowy34
9.Kłobuck 28
10.Kamyk17
11.Lipie10
12.Wręczyca6
13.Łobodno4

       
  Nagrody i dyplomy w Mistrzostwach wręczali Dyrektor ZS w Ostrowach nad Okszą Dariusz Bednarski i przewodniczący PSZS Dariusz Wojnowski.

Powrót