Powrót
SPRAWOZDANIE Z POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W PIŁCE RECZNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH Wręczyca, 19.11.2013r.
EMOCJE, EMOCJE, EMOCJE, tym sformułowaniem można podsumować Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Gimnazjalnych, które rozegrano 19.11.2013 w Hali Wręczyckiego Gimnazjum. Piłka ręczna za sprawą sukcesów reprezentacji Polski i drużyn klubowych na arenie międzynarodowej z roku na rok staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportu, jeżeli kadra naszych ,,kopaczy" pod wodzą Adama Nawałki nie zmieni swojego oblicza i nie zacznie wygrywać, być może już w niedługim czasie to piłka ręczna stanie się naszą dyscyplina narodową. Zainteresowanie pociąga za sobą wzrost poziomu rozgrywek, również tych szkolnych, co zaobserwować można podczas rozgrywania Mistrzostw.
Cztery drużyny, które zakwalifikowały się do finału Powiatowych Mistrzostw SZS prezentowały  wyrównany, wysoki poziom wyszkolenia techniczno- taktycznego w piłkę ręczną.

Szkoły Gimnazjalne biorące udział w Mistrzostwach:
.Kłobuck
.Wręczyca
.Krzepice
.Węglowice

Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym:

Kłobuck-  Wręczyca       3-3
Krzepice- Węglowice      6-17
Kłobuck- Krzepice          5-4
Kłobuck- Węglowice       4-8
Wręczyca- Krzepice        6-13

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

      1.Węglowice- Michał Włodarkiewicz, Dominik Pyrzyk, Karol Krawczyk, Patryk Olczak, Bartosz Kania, Mateusz Matyja, Bartosz Pecyna, Kamil Grochowina, Kacper Krysik, Szymon Krysik, Oliwier Sosnowski, Patryk Maj, Adrian Szyjka, Adrian Kulej, Dawid Spalik, Bartosz Sowa, Adam Włóczyk, opiekun- Wojciech Wysocki.

     2.Kłobuck
     3.Wręczyca Wielka
     4.Krzepice

Funkcje sędziów w Mistrzostwach pełnili- Zygmunt Wąsiński i Zdzisław Wierus.