Powrót
SPRAWOZDANIE Z POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH, KŁOBUCK, 22.11.2013r.
Obserwując akcje na siatce w wykonaniu dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych podczas Powiatowych Mistrzostw SZS, które odbyły się 22.11.2013r. w Hali ZS 3 w Kłobucku można dojść tylko do jednego wniosku- w ciągu ostatnich lat poziom kobiecej siatkówki w Powiecie Kłobuckim z roku na rok jest coraz wyższy i wcale nie chodzi tutaj o wysokość odbijanych piłek przez zawodniczki. W dużej mierze jest to zasługa sekcji piłki siatkowej działających na terenie naszego powiatu oraz rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet.
Do Powiatowych Rozgrywek SZS przystąpiły cztery zespoły szkół ponadgimnazjalnych, na marginesie należy dodać, że tylko cztery placówki ponadgimnazjalne funkcjonują na terenie naszego powiatu, reasumując w Mistrzostwach wzięło udział 100% drużyn uprawnionych.

üZS 1 Kłobuck
üZS 2 Kłobuck
üZS 3 Kłobuck
üZS Krzepice


Zespoły do dwóch wygranych setów rywalizowały systemem ,,każdy z każdym:

ZS Krzepice- ZS 2 Kłobuck     2-0
ZS 1 Kłobuck- ZS 3 Kłobuck   0-2
ZS Krzepice- ZS 1 Kłobuck     0-2
ZS 2 Kłobuck- ZS 3 Kłobuck   0-2
ZS Krzepice- ZS 3 Kłobuck     2-0
ZS 2 Kłobuck- ZS 1 Kłobuck   0-2

O wyrównanym, jeszcze raz dodajmy wysokim poziomie Mistrzostw świadczy fakt, że przy równych zdobyczach punktowych o miejscach I-III zadecydowała różnica ,,małych punktów, którą najkorzystniejszą miała ekipa ZS 3 w Kłobucku i to uczennice tej szkoły mogły cieszyć się z tytułu Powiatowego Mistrza SZS w Kłobucku Szkół Ponadgimnazjalnych.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

      1.ZS 3 Kłobuck- Martyna Kała, Aleksandra Krawczyk, Kamila Konieczko, Monika Sieja, Karolina Sołtysiak, Karolina Mazik, Magdalena Małyska, Klaudia Kępa, Agnieszka Kasprzak, Aneta Drosik, Ewa Płuska, opiekun- Aleksandra Ciesielska

      2.ZS Krzepice
      3.ZS 1 Kłobuck
      4.ZS 2 Kłobuck

Funkcję sędziów w Mistrzostwach pełnili- Zdzisław Noga i Zdzisław Wierus.
Puchary i dyplomy wręczała P. Dyrektor ZS 3 w Kłobucku Katarzyna Ściebura.

Sprawozdanie sporządził- Przewodniczący PSZS w Kłobucku Dariusz Wojnowski