Powrót
W wyjątkowo niesprzyjającej aurze najlepsze zespoły gimnazjalne w ,,piłkę kopaną" dziewcząt naszego powiatu  walczyły 15.04.2014 na Orliku w Lipiu o Mistrzostwo Szkolnego Związku Sportowego, 12 punktów do Klasyfikacji Powiatowego Współzawodnictwa Szkół i prawo reprezentowania powiatu kłobuckiego w mistrzostwach rejonowych .
Deszcz, grad, śnieg (brakowało tylko słońca) nie przeszkodziły gimnazjalistkom w zaprezentowaniu umiejętności, których nie powstydziliby się ,,Robert Lewandowski i spółka", czyli reprezentacja Polski. Nie umniejszając gimnazjalistkom w obecnej chwili trudno znaleźć zespół, który poziomem  odstawałby od gry naszych reprezentantów. Szukanie kadrowiczów na turniejach szkolnych powinno stanowić nowy kierunek działań selekcjonera kadry Adama Nawałki. Kadrowicze- uczcie się od gimnazjalistek!!!.

Sześc drużyn wyłonionych z eliminacji międzygminnych drogą losowania podzielono na dwie grupy w których o prawo gry w fazie półfinałowej rywalizowano- każdy z każdym.GR A                                        GR B

Panki                                      Przystajń
Opatów                                  Lipie
Kłobuck                                  Miedźno


Panki- Opatów- 1-1             Przystajń- Lipie1-0
Panki- Kłobuck0-3               Przystajń- Miedźno1-1
Opaów- Kłobuck1-0            Lipie- Miedźno1-0

Wyniki meczów półfinałowych;

Kłobuck- Lipie     0-1
Przystajń- Opatów1-1 karne 2-3

Mecz o miejsce III:

Przystajń- Kłobuck 0-0 karne 2-1

Mecz o miejsce I w Misrzostwach:

Opatów- Lipie   1-2

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

1.Lipie- Karolina Szymocha, Sara Krugiełka, Karolina Wydmuch, Magdalena Sendal, Klaudia Podgórska, Marta Krajewska, Aleksandra Misiak, Paulina Hadaś, Wiktoria Ostrycharz, Amelia Mazurek, Adrianna Krystek, Paulina Widera, Katarzyna Mtuszczak, opiekun-

2.Opatów
3.Przystajń
4.Kłobuck
5-6 Panki, Miedźno

Puchary i dyplomy wręczała P. Dyrektor ZS w Lipiu Olga Michalak oraz Przewodniczący PSZS w Kłobucku Dariusz Wojnowski.      

SPRAWOZDANIE Z POWIATOWYCH MISTRZOSTW SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO W KŁOBUCKU W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH, LIPIE, 15.04.2014r.